Para Kazandıran İşler

para kazandıran işler

 

İş araştırması yaparken en önemli faktörlerden bir tanesi de o işin para kazandırıp kazandırmağının araştırmasını yapmaktır. Günümüzde iş kolları çok çeşitlidir. Bu sebeple para kazandıran işler kategorisinde onlarca iş alternatifleri vardır. Bunlardan bazılarından bahsetmek istiyorum. Mesela bazı arkadaşlar kültür ve bilgi birikimini değerlendirerek makale yazıp, bundan para kazanmaktadır. Kimisi internetten para kazanmak için blog açarak, internet sitesi gurup orada google reklamları yayınlayarak gelir elde etmektedir. Öğretmen olan arkadaşlar veya kendi mesleğinde uzmanlaşmış kişiler evde ders vererek kazanç elde etmektedirler.

 

İnternetin hayatımızda etkin rol almasıyla iş sektörleri çok gelişmiştir. E- ticaret sitesi kuran kişiler internet üzerinden satış yaparak güzel para kazanmaktadırlar. Eğer grafik tasarım kabiliyetiniz varsa evden oturduğunuz yerde gazete, dergi, kitap, broşür, katalog ve kurumsal kimlik çalışmaları yapabilirsiniz. Bilgisayar alanında programlama gibi bir maharetiniz, uzmanlığınız varsa yazılım geliştiricisi olabilirsiniz. Özel yazılımlar geliştirebilir, portal, e-ticaret tarzı siteler tasarlayıp bunları satabilir ve programcılık hizmeti isteyen şirketler için çözüm ortaklığı veya danışmanlık yapabilirsiniz. Ben bu konuda para kazanan arkadaşları biliyorum. Kendimde site yaptırdım ve bu konuda çalışmalar yapan insanlar vardır.

 

Akrabalarınız ya da beraber olmaktan mutlu olduğunuz arkadaşlarınız, yaptığınız yemeklere ya da pasta, baklava, börek gibi hamur işlerine ilgi duyuyorlarsa bunu evde meslek haline getirerek para kazanabilirsiniz. Önceleri kendi dostlarınızın özel günleri için pastalar, kurabiyeler ve tuzlu yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde beğeni kazandıktan sonra gelen talepler doğrultusunda oturduğunuz yerdeki kişilere de hizmet verebilirsiniz. Sürekli yeni fotoğraflar arayan online fotoğraf ajansları, hem fotoğraf hem de download başına da ücret ödüyor. Sizin de böyle bir yeteneğiniz varsa çektiğiniz fotoğrafları bu ajanslara gönderebilirsiniz. Fotoğraf arayanların en çok talep ettikleri konular iş, sağlık ve insan. Özellikle bu alanlardaki fotoğraflarınız beğeniliyorsa, ilgi görüyorsa bunları satıp para kazanabilirsiniz.

 

Bayanlar evde nikâh şekeri yaparak bu ürünleri satıp ev ekonomisine katkıda bulunabilirler. Bunun yanında el işleri yaparak bu el işlerini tanıtıp bu şekilde ek iş yapabilirler. Boncuk işi yaparak bu iş kolundan para kazanan birçok insan bulunmaktadır. Anket doldurarak boş zamanlarını değerlendiren kişiler bu işten avantaj elde edip harçlıklarını kazanmaktadırlar. Dikiş nakış yapan bayanlar, el emeği göz nuru ürünleri satarak para kazandıran işler kategorisinde bu sektörde ek gelir elde etmektedirler. Evde çamaşır yıkama ve evde ütü yapma hizmeti isteyen kişilere bu alanda çalışarak o hizmet karşılığında sizde ek iş yaparak mutlu olabilirisiniz.

 

Eğitim videoları hazırlayıp onlara satabilirsiniz. Tanıdığım bir arkadaş var evde kendi imaları olan sabunları satarak bundan gelir elde etmektedir. Bunların yanında benim size en çok tavsiye edeceğim iş kolu network marketingdir. Bu sektör içerisinde size para kazandıracak güçlü bir sermaye ve harika bir kazanç planıyla Forivia şirketidir. Ben para kazanmak istiyorum ve sermayem yok diyorsanız sitemizde bu iş sistemin detaylarını öğrenip bizimle iletişime geçebilirisiniz. Sistem güzel, ürünler güzel, dostluk ve kardeşlik mükemmel, bu çalışma atmosferi içerisinde para kazanma arzusu olan herkesin kazanacağına inanıyorum.Herkese hayırlı kazançlar diliyorum.

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir