İş Görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yazılarımız takip ederek istifade eden çok değerli kardeşlerim,bu makalemizde iş görüşmesine giderken nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve bu konuda yapılması icap eden çalışmalar nelerdir?Onlardan bahsedeceğim.Bir kişinin işini en kazanımlı hale getirmesi için görüşmelerini en makul ve belirli prensipler dahilinde yapması kendisi için  harika sonuçlar alacağı bir metottur.Bir iş görüşmesi yapacaksınız önceden kişiyle görüşerek ne zaman müsait olacağını öğrenip o kişiye ona göre zaman ayırıp planlı bir görüşme ortamı sağlamak gerekmektedir.Zaman konusu halledildikten sonra görüşmeye gitmeden önce giyim ve kuşamınıza dikkat ederek ona göre bir giyinme tarzı seçmeniz gerekmektedir.Her şeyden önce kendinize güvenmeniz için güzel bir şekilde giyinerek karşıdaki insana işinize ne kadar ciddi baktığınızı ve önem verdiğinizi hissettirmeniz gerekmektedir.

Randevu saatine mutlaka uyarak o saatte görüşeceğiniz kişiyle görüşme ortamı oluşturarak işin daha ilk başında prensipli olduğunuzu ona gösterin. Hatta görüşmeden daha önce varmanız o kişiye sizinle alakalı daha olumlu bir yansıması olacaktır. Görüşmeye gitmeden önce anlatacağız işle alakalı donanımlı olmanız ve karşınızdaki insana sunacağınız bilgilere tam manasıyla vakıf olmanız karşınızdaki insanın size güvenmesinde çok önemli bir rol üstlenmektedir. Karşınızdaki insana işi anlatırken iştahlı bir şekilde sunum yapmaya gayret gösterin ve motivasyonunuzun yüksek olduğunu ve sizin yapmış olduğunuz bu işten memnuniyet duyarak yaptığınızı ona gösterin. Kişiyle göz temasında bulunarak o kişiye güven vermeye çalışın. Kendinizden emin bir yaklaşımla ses tonunuzda bunu hissettirin. Karşıdaki kişi sizin ses tonunuzdan bile etkilenip işi incelemek isteyebilir.

Mesela ben lorems işini anlatırken karşımdaki anlattığım kişiye coşkulu bir şekilde ifade etmeye çalışıyorum.O coşkudan kişiler etkilenip işe daha olumlu bakabiliyor ve işle alakalı çalışma arzusu içerisine girebiliyorlar.Ek iş yapmak isteyen kişiler özellikle iş görüşmelerinde coşkuyu hiçbir zaman geri plana atmamaları lazımdır.Karşıdaki kişilerin sorularına onların anlayacağı şekilde açık cevaplar vererek o kişide işle alakalı olumlu izlenimler bırakmanız işinizin büyümesinde çok önemli bir unsurdur.İş sunumu yaparken gayet sakin görünümü ve panik yapmadan işe odaklanıp karşınızdaki insanı anlatımızla cezp etmeniz sizin için olumlu sonuçlar doğuracaktır.İşinize önem verin ve görüşmelerinizi o doğrultuda yaparak çalışmalarınızda olumlu sonuçlar alabilirsiniz.Bir başka yazıda görüşmek üzere.

 

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

One thought on “İş Görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  1. admin diyor ki:

    Lorems işinde çalışırken iş görüşmelerinde planlı ve proğramlı çalışmayı ön plana çıkaran ve iş görüşmelerine çok önem veren bir ekibiz.Sizde bu çalışma ortamıyla bizimle kazanmak istiyorsanız sizi bize bekliyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir