Herşey Seninle Başlar

Bir insan düşünün bir adım atarken kendi yapacaklarının ne kadar önemli olduğunun farkına varmaz ise o işte kesinlikle başarılı olamaz.Değerli ekisimkani.net sitesinin takipçisi arkadaşlar, bu yazımızda her şeyin kendimizin alacağı kararlar doğrultusunda şekilleneceğini ve bu minvalde yapılan hareketler ve çalışmaların insanı başarıya götüreceğinden bahsedeceğim. Çünkü bu mevzu çok önem ifade etmektedir.

Dünyada değişiklik yapmakta başarılı olan insanlara şöyle bir göz attığımızda şu durumu müşahede ediyoruz. Değişiklik yapanlar öncelikle bu işe kendilerinden başlayarak bu konuda adım atıyorlar. İnsan öncelikle her şeyin kendisinde başladığını ve kendisinde sona erdiğine vakıf olması gerekmektedir. Bu anlayışla hareket eden insanların mutlaka başarıya ulaştıklarını gözlemleyebiliriz. Kişi kendi kurtuluş savaşını ilk etapta kendinden başlatarak daha sonra diğer merhaleleri gerçekleştirmesi lazımdır.

Şöyle bir düşünelim, tefekküre dalalım. İnsan başarmak istiyor ve kendisini o noktada adapte etme gayretinde oluyor. Öncelikle başarmak kararını alması en önemli bir avantajdır. Çünkü bu bir milat olacak durumdur, yoksa insanlar ikilemde kalıp kendisiyle öncelikle boğuşursa hiçbir zaman başarıya ulaşacak adımları atamaz ve başarının anahtarına ulaşamaz. Karar vermek ve harekete geçmek bu işin en önemli püf noktalarıdır.

Yarın bundan sonraki yaşamınız için ilk gün olabilir. Buna hemen karar vererek hayatınızı şekillendirmeniz sizin için vazgeçilmezdir. İnsanın başarılı olacağım dediğinde kendisiyle bir sözleşme yapması lazımdır. Bu sözleşmenin maddeleri de o kişiyi öyle bir bağlamalı ki o kişi bu maddeleri ikame edecek yetide ve kabiliyette davranışlarda bulunmalıdır. Başarılı olmaya artık tamamen karar aldınız bu aşamadan sonra beyniniz çevrenizdeki her durumu ikiye ayır ederek başarılı olmamda hangileri işime yarar, hangileri benim başarılı olmamda engeldir diye düşünerek ona göre yaşam çizelgemizi idame ettirmemiz gerekmektedir. Bu düsturla düşünen kişi başarılı olacaktır

Haydi, sizde kendinizle barışık halde başarmak için her şeyin kendinizde başladığını idrak edin ve bu konuda kendinizle sözleşme imzalayarak kişisel kurtuluş savaşınızı başlatın. Bir başka yazıda yine güzel konularda görüşmek üzere vesselam…

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

One thought on “Herşey Seninle Başlar

  1. admin diyor ki:

    Haydi, bugun kendin için birşey yap ve şunu söyle ben başaracağım de azimle bunu kendine söyle.İnsan eğer kendini bu şekilde motive ederse başarıya giden ilk adımı atmış olur.Şunuda unutmamaız gerekiyor.Herşey insanın kendinde başlıyor ve kişiler kendi iradesini iyi kullandıkları zman bir çok şeye ulaşabilme imkanına sahip oluyorlar.Herşey sende başlar seninle devam eder ve seninle biter yeterkli sen bunun farkıda ol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir