Hedefinizi Belirleyerek Atılım Yapmaya Çalışalım

Değerli makalelerimizi takip eden arkadaşlar, bu yazımızda size bir iş yaparken bir işe temayül ederken hedef belirlemenin öneminden bahsedeceğim. Hedef, kişinin ulaşmak istediği noktada kafasında tahayyül ettiği ve ona ulaşmak için çabalar göstermesine hedef denir. Hedefsiz bir iş yaptığımızda o işte başarılı olmamız imkânsız gibi bir şeydir. Hedefsiz bir ok attığımızda o okun nereye saplanacağını bilemeyiz ve hiçbir zaman o okla hedefe ulaşamayız. Hedefe odaklanan bir kişi ne yaptığının bilincinde olarak o ana ulaşmak adına yapmış olduğu planlar doğrultusunda çalışmalar yapıp bu konuda yapacağı atılımlarla hedefe kolayca ulaşabilmenin mutluluğunu yaşayacaktır.

Ben doğrudan satışın lider firmalarından Loremste şu an çalışmaktayım. Loremse işe ilk girdiğimden bu yana kendimi hep bir noktaya ulaşmak için çabalamışımdır. İşe ilk başladığımda kısa sürede lider olmak hedefim vardı. Allaha hamdolsun çok uzun sürmeden liderliğe ulaşmanın mutluluğunu yaşadım. Ek iş olarak yapılan lorems çalışma modeliyle iş sisteminde hedeflere ulaşılması için çeşitli çalışmalar yaparak biz temsilcilere hedefe ulaşma gayretinde olmamızı teşvik etmiştir. Güzel Para kazanmak için kişiler loremste üst seviyelerdeki hedefler için yoğun gayret göstermekte ve planlarını ona göre dizayn etmektedirler.

Hedefleri tutturmak noktasında fedakâr olmamız gerekmektedir. Atılım yapmak için çaba göstermek ve bu işlere belirli bir mesai harcayarak o konuda çalışmalar yapmamız en önemli unsurların başında gelmektedir. Evde ek iş yapmak isteyen bir insanın hedefi evinin ekonomisine bir nebze olsun katkıda bulunmak ve aile bütçesine yardımcı olmaktır. Evde ek iş yapmak istiyorum diyen bir kişi loremsi yaptığında hedeflerine ulaşmasında loremsin doğru bir tercih olduğunu anlayacaktır.Hedefinizi belirleyin ve ona kilitlenerek ulaşmaya çalışın.Bir sonraki makalede görüşmek üzere..

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

One thought on “Hedefinizi Belirleyerek Atılım Yapmaya Çalışalım

  1. admin diyor ki:

    Hedeflerinize odaklanın,bu noktada çalışmalar yaparak onu yakalamaya çalışın.Hedef belirleyerek çalışmak her zaman kişiye büyük motivasyon sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir