Foriviada Doğal Sabunlarımız Ve Özellikleri

doğal sabunlarımız

Forivia firması ürün çeşidi açısından ülkemizdeki seçkin firmalardan bir tanesidir. Sistemde üyelerine sunmuş olduğu avantaj noktasında harika ürünleri üyelerin ve müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Şöyle bir incelediğimde şirketimizdeki organik doğal sabun serisi dikkatimi çekmekte ve bu konuda bu sabunların birçok faydasının olduğunu tespit etmekteyim. Şirketimiz birbirinden faydalı bu ürünleri özellikleriyle beraber bize sunarak her sabunun neye faydalı olduğunu tebliğ ederek bu konuda yardımcı olmaktadır. Bende bu yazımda size bu sabunun özelliklerini anlatacağım.

 

DOĞAL DEFNE SABUNU
Defne ağacının meyveleri kaynatılarak defne yağı elde edilir. Defne sabunu bu yağdan yapılır. Derideki gözenekleri açmada, saçlardaki kepeklenmeye, sivilcelere, egzema, mantar ve deri hastalıklarına karşı çok etkilidir. Saç köklerindeki hücreleri canlandırır ve saçınızı güçlendirir, Çevrenin ve kimyasal temizleyicilerin etkileriyle oluşan kepeklenmeyi yok eder,

Ölü hücrelerin ciltten atılmasını hızlandırırken, sivilce, kırışıklık ve istenmeyen yağlanmaların oluşumunu azaltır. Saç dökülmesi, kuvvetsizliği, kepeklenmesi durumlarında çok başarılı bir bitkisel üründür. Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde kullanılır. Defneyaprağı yağı, cildi yumuşatır ve saç uzamasında etkilidir. Ciltte ve saçlarda dengeleyici ve besleyici özelliğe sahiptir. Uzun süreli kullandıkça pırıltılı bir cilde, kuvvetli, canlı, parlak saçlara sahip olacaksınız.

Defne sabunu nem özelliği ile öne çıkan içeriğe sahiptir. En kuru ve gergin ciltlerde bile etkisi kullanım sonrası gözlemlenebilir. Cildinizi zararlı faktörlere karşı koruyucu olarak görev yapar. Pürüzsüz ve esnek bir his sağlar ve aynı zamanda gün boyunca kendinizi bakım ve güzel hissetmenize yardımcı olur.

 

BEBE SABUNU (PAPATYA ÖZLÜ)
Bebeğinizi hassas cildi için özel olarak üretilmiş bebe sabunu içerdiği doğal bileşenler sayesinde cilde zarar vermeden temizler, kurumasını önler ve yumuşak olan bebek teninin bu özelliğini korumasını sağlar. Papatya özü sayesinde alerjileri gelişimini önler ve anti-mikotik özelliği ile pişik sırasında da kullanılabilir. Ayrıca bebeğin kolay uyumasını sağlayacak Papatya özleri sayesinde yatıştırıcı etki sağlar.

 

DOĞAL LAVANTA SABUNU
Mis gibi kokusu ile tanıdığımız lavanta çiçeklerinden elde edilen lavanta sabunu, tıpkı çiçeği gibi mis kokulu ve şifalı bir sabundur.
Tam anlamıyla mükemmel bir sabundur. sinirleri yatıştırıcı terapi etkisini ve ferahlığını hissedeceksiniz. Serinletici etkisi olan Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasına yardımcı olmaktadır. Bedeni rahatlatır.

İlerleyen yaşlarla ortaya çıkan kahverengi cilt lekelerini ağartır
Akneli ciltler ve kepekli saçlarda etkilidir.
Yanıkların ve sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlar, Siyah noktaları giderir, Lavantanın rahatlatıcı, ferahlatıcı, uyarıcı etkisi ve hoş kokusu cilde tazelik ve canlılık verir.
Vücut kokularının giderilmesine yardımcı olur.
Ciltteki ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olur,
cildi besler, kurumasını önler, kalıcı nemlilik ve yumuşaklık sağlar.

Saçtaki sirkeleri giderir, saçlara canlılık verir.
Hassas ve yağlı ciltler için uygundur.
Zona hastalığının tedavisinde de kullanılır,
Doğal lavanta yağının etkisi olarak hızlı bir sakinleştirici ve ferahlık etkisi bırakır. Cilt problemlerinin tedavisi ve kepek sorununu çözmeye yardımcı olur. Antiseptik özellikli olduğundan cildi tahriş etmeden temizlerken aynı zamanda biokoruma sağlar. Uzun süreli tazelik, canlılık ve hoş koku verir. Cildi uyararak kan dolaşımını hızlandırıcı ve kalıcı bir yumuşaklık sağlar.

 

DOĞAL BAL SABUNU
Günlük yaşamın etkisi sonucu ortaya çıkan ölü cilt hücrelerinin atılıp yenilenmesi için arı sütü ve bal içerir. Cildinizin görünümünü daha canlı ve taze hale getirir ve ipeksi bir yumuşaklık sağlar. Ayrıca doğal kokusu teninizle uyum sağlayarak gün içerisinde kendinizi daha zinde ve ferah hissetmenize yardımcı olur.

 

CO-ENZYM Q10 SABUN

Bol Q10 içeren ciltler daha sağlıklı ve pürüzsüz görünürler. Coenzyme Q10 sabun gerekli olan Q10 miktarı ile cildinizi besleyerek kırışıklıklarla savaşır. İçerdiği doğal üzüm çekirdeği yağı ile cildin yenilenmesini hızlandırır. Günlük yaşamda cildin maruz kaldığı negatif etkilere karşı antioksidan görevi görerek savunmaya yardımcı olur ve cildinizin yenilenmesi için gerekli enerji desteğini sağlar.

 

DOĞAL ARGAN ÖZLÜ SABUN
Cildi kirden arındıran ve derinlemesine temizleyen bileşime sahiptir. Anti bakteriyeldir ve sivilceye neden olan bakterilerin azalmasına yardımcı olur. İçeriğindeki özler cildinizin gözeneklerini açarak siyah noktalardan daha kolay arındırılmasına fayda sağlar. Cildi yenileme özelliği sayesinde daha genç bir görünme kavuşur.

 

DOĞAL ARDIÇ SABUNU (KATRANLI)

Ardıcın özel türünden elde edilen ardıç katranı yağı ile hazırlanan sabun, tüm mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır. Yüzyıllardan beri Anadolu’da saç ve cilt bakımı sorunlarında kullanılan ve ardıç ağacından elde edilen sabun, ciltte egzama, kaşıntı ve sivilce, saçlarda kepeğe, dökülmelere karşı etkili olan bir sabun çeşididir.
saç dökülmesinde ve deri hastalıklarında, selüloit tedavisinde, ayrıca romatizma ve kramplarda da kullanılmaktadır.
Ardıç özlü sabun gliserin ve zeytinyağı ile zenginleştirilerek etkisi çoğaltılmıştır. Bu maddeleri içeren ardıç sabunu cilt üzerindeki yenileme, tazeleme ve rahatsızlıkların ortadan kalkmasına yardımcı olma özellikleri ile görünümünüzü güzelleştirecek bir üründür. Saçınız için devamlı kullanım sağlandığı taktirde kepeklerin azalmasına yardımcı olur.

 

DOĞAL PAPATYA SABUNU
Papatya iltihap giderici olarak bilinir. Tarihçesi eski mısıra kadar dayanır. Doğal kokusu etkin maddeleri sayesinde cilde parlaklık ve canlılık verir. Sabunlandıktan 2-3 dakika sonra durulanırsa vücuda mükemmel ferahlık verir. Papatya Sabunu göz kapağı iltihaplarına iyi gelir.
Papatya Sabununun gözaltı torbalarında etkili olduğu, selüloit tedavisi için kullanıldığı, egzamaya, kaşıntıya ve mantara iyi geldiği, ayrıca saçlara dolgunluk ve parlaklık verdiği biliniyor.
Papatya özlü sabun, bol köpüğü ve yumuş yapısı sayesinde banyodaki vazgeçilmeziniz olacak. Düzenli kullanılması durumunda cildin parlaklığı artar, yumuşama sağlar ve olası cilt bozukluklarına karşı direncinizi artırır. Saç yıkamasında kullanıldığında saçınızın güç ve direncini artırır.

 

DOĞAL YOSUN ÖZLÜ SABUN
Yosun, doğal özelliği sayesinde cilde ferahlık verir, yenilenmesini ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. İçerdiği aminoasitler sayesinde bu etkisi güçlenir ve ayrıca düzenli kullanımda selülit oluşumuna ve kırışıklıklara karşı etkilidir. Her türlü cilt tipi için rahatlıkla kullanılabilir. Cildin dengelenmesinde tenin parlamasında çok etkilidir ve cildin yaşlanmasını önler.

Deniz yosunlu sabunlarla yıkanılan ciltlerdeki değişimi bir süre sonra fark edeceksiniz. Denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır. İçindeki yoğun A, B, C ve E vitaminleri kolajen ve ilastin liflerinin oluşumunda etkili olur. E vitamini ise cildin yaşlanmasını önler. Yosun tuz içerdiğinden antiseptik özellik taşır, bakterilere karşı koruyucudur.

 

DOĞAL KÜKÜRT SABUNU
Özellikle çok yağlı ciltlerde yağlanmanın giderilmesinde, akneli ciltlerde tedaviye yardımcıdır. Ciltteki ölü tabakayı soyarak zararlı organizmaların ciltten arındırılmasında ve pürüzsüz bir cildin oluşmasına yardımcı olur. Sırttaki sivilcelerde etkilidir. Cilt rengini dengeler.

Düzenli kullanımda cildin yağ oranını dengeleyerek yağlı görünümün ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cilt üzerindeki yara ve benzeri oluşumları iyileşmesi veya ortaya çıkmamasına yardımcı olur. Antialerjiktir ve doğal esanslarla zenginleştirilerek cildinizin tazelik ve ferahlık kazanmasını sağlar.

 

DOĞAL ANTİBAKTERİYEL EL SABUNU
Hem siz hem de çocuklarınız günlük yaşamınızda hastalıklara neden olabilecek bakterilerin barındığı yüzeylerle dokunmak zorundasınız. Bu bakterilerden en kolay arınma yolu olarak Doğal Antibakteriyel Sabun’u seçin. Okula giden çocuklarınız ve sizin günlük kullanımınız için en ucuz ve etkili korunma yolu…

 

DOĞAL SALYANGOZ SABUNU

Yüzde çıkan sivilceler ergenlik dönemi sürecinde normal olsa da ileriki yaşlarda hala devam eden bu problem ciddi cilt sorunlarına neden olmaktadır.3-4 Gün düzenli kullanımda içeriğinde bulunan Allantoin sayesinde sivilcelerin oluşturduğu izlerin kaybolmasına yardımcı olur.
10 Gün düzenli kullanımda iltihaplı sivilceleri kurutur, oluşumunu engeller. Cildin ürettiği fazla yağı emer, cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizler, siyah nokta, sivilce ve akneleri çekerek cilde sağlıklı, pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Yüz bölgesinde çıkan sivilceler, cilt lekeleri, yara izlerini ve deri yenilemek için kullanılır. Güneş lekelerini, Cilt lekelerini yok eder Tekrar oluşmasını engeller. Hamilelik sonrası oluşan cilt çatlaklarını yok eder Ayak kokusunu yok eder. Saç köklerini besler. Hücreleri besleyerek gerginleştirir, Gözaltı ve yüz kırışıklıklarını giderir Tüm cilt tipleri için tavsiye edilir Etrafa hoş koku yayar. İçeriğinde bulunan Allantoin maddesi ile hücre yenileyici özelliğe sahiptir.
Soğuk ve güneşli havalarda dış faktörlerden etkilenen cildin nem kaybını önleyip korunmasını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar.Cildi gençleştirir, cilt sarkmalarında önleyici özelliğe sahiptir.Düzenli kullanıldığında canlı, sorunsuz bir cilde sahip olursunuz..Cilt üzerindeki yara ve benzeri bozuklukları Allantoin özü sayesinde hızla onarımını sağlar. Hücre yenilenme hızını artırarak daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikaller ile savaşır.

 

DOĞAL BITTIM ÖZLÜ SABUN
Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ya da kepek probleminiz varsa Bıttım özlü sabun tam size göre. Saçınızın doğal parlaklığını ortaya çıkarır ve canlı bir görünüm sağlar. İnce ve kolay kırılan saçları güçlendirir. Bacak bölgesinde kullanıldığında kan dolaşımını artırarak rahatlama sağlar. Kabak lifi ile kullanımı önerilir. Bıttım sabunu halk arasında bilinen Çitlenbik diğe bilinen menengiçten elde edilmektedir arapçadan ise buna bıttım denilmekte ve bıttım ezilerek yağından elde edilmektedir.
Bıttım ağacından son baharda toplanan ufak yeşil taneli meyvalar öğütülerek yağı çıkarılıyor. Bu iki bitki dışında kesinlikle başka katkı maddelerinin karışımı yapılmaz. Bıttım sabunu ‘Botan’ sabunu’ olarak bilinir.
bıttım sabunu 100 yıl bozulmadan kalabilir. Sabununun yıllandıkça etkisinin fazla olduğu ve en etkili sabunun en eski sabun olduğu bilinir. Saç bakımında kullanıldığı gibi yüz ve vucüt bakımında’da kullanıla bilir. Bıttım sabununun faydaları Saymakla Bitmiyor

Saçları ve Saç Köklerini besler Güçlendirir. Saçınızı yumuşak hale getirir. Kepeklenmeyi önler. Saç diplerinde bakteri oluşumunu yok eder. Saçlara tabi parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. Kuru saçları nemlendirir.
İnce ve kırılan saçlara fayda sağlayarak sorunu giderir
beyaz saçlara doğal güç vererek, belli oranlarda siyahlaşmasını hızlandırabilir. Özellikle boyalı saçlarda saç kremine gereksinim duyulmadan rahatlıkla kullanılabilir.
Şampuana alerjisi olan hassas ciltlerde güvenle kullanabilir.

Antiseptik mikrop öldürücü özelliği olduğundan egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir. Gözenekleri açar. Varisleri rahatlatmak için kullanılır. Vücudu rahatlatır. Kaşıntıya iyi gelir. Yabancı turistlerin aldığı bıttım sabununu, Japonya’dan İspanya’ya kadar birçok ülke insanına tavsiye edilip, satışı yapılmaktadır. İngiltere Prensi Charles, saçlarının dökülmesini azatlığı için Bıttım sabununu kullanıyor.

 

DOĞAL SARIMSAK ÖZLÜ SABUN
Sarımsak sabunun içerdiği özler laboratuvar ortamında özel olarak ayrıştırılarak özelliğini kaybetmeden kokusundan arındırılmıştır. Antimikrobiyal özelliği sayesinde mantar, egzama ve saçkırana iyi gelir. Ayrıca saç dökülmesine neden olan Dihidrotestosteron enzimine karşı baskılayıcı olarak görev yaptığından saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olur.

 

DOĞAL İNCİ SABUNU
Denizlerin muhtesem mücevheri, inci. Pürüzsüz, Asil, mucize olusum. Istiridyenin içine giren kum çakil veya baska bir yabanci maddeden rahatsiz oLdugundan kendini koruma amaçli yabanci cisimi örmesiyle Inci dedigimiz mucize meydana geliyor. Ve bu meydana gelis tam 3 yil sürüyor. Kadin güzelligine çok yakisan inci takilarla kadinlarimizin hayranligini kazanmis durumdaydi zaten.
Simdi ise takilarin yaninda incinin çesitli asamalardan geçirilmesiyle elde edilen inci tozu ürünleri, yani cilt bakim ürünleri serisi gündemde. Inci tozu çok ince oldugundan cilt tarafindan kolayca emilebiliyor. Eskiden Asya’da hanedan kadinlarinin genç görünüm ve güzelliklerini borçlu oldugu inci tozu; protein, yirmiden fazla amino asit ve birçok mineral içeriyor.Insan cildi için hayati önem tasiyan yapi taslari ve proteinlerin de arasinda yeraldigi yirmiden fazla amino asit ve bir düzinenin üzerinde mineral içeren inci tozunun cildin metabolizmasini hizlandirip, hücre yenileyici, sikilastirici, canlandirici ve kirisiklik önlemeye yardimci etkileriyle cildin gençlesmesine katkida bulundugu bilimsel arastirmalarla kanitlanmistir.

Modern biomühendislik teknikleri sayesinde içerdigi dogal aktif maddeleri koruyarak ve cilde nüfuz edebilecek ölçüde rafine edilen inci tozu cilde derinlemesine etki eder.
Içerdigi mineral ve amino asitlerin zenginligi açisindan özellikle Güney Asya Denizi’nde yetisen istiridyelerden elde edilen incilerle üretileninci tozu ürünleri cildin iyilesme hizinin artmasinakirisikliklarin önlenmesine, cildin parlaklik kazanmasina,pürüzsüz bir cildin olusmasina, cildin günes isinlarindan korunmasina, hücre yenilenmesine, cildin elastiklik kazanmasina,dolasimin hizlanmasina, cildin dogal renginin korunmasina, porlarin küçülmesine, aknelerin küçülmesine , ölü hücrelerin atilmasina, kizarikliklarin azalmasina, çillerin belirginliginin azalmasina yardimci olur.

Soğuk işlem ile üretilen doğal sabunlarda üretim esnasında oluşan Doğal Gliserin, sabunun bünyesinde kalmakta ve kullanılan diğer özel yağlarla birlikte cilde doğal bir Yumuşaklık, Canlılık ve Nemlilik kazandırmaktadır. Sabunlarımızda cilde zararlı olabilecek koku, renk ve desen vermek amacı ile (gıda boyaları da dahil) doğal olmayan hiçbir madde kullanılmamaktadır. piyasalarda satılan diğer gurme sabunlara olan farkı içeriğinde kullanılan bütün bitki lerin doğal ortamdan alınıp bekletilmeden ürün içeriğinde kullanılmasıdır.

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir