Emeklilere Ek İş

emeklilere ek iş

İnsanlar çalışırken her zaman şunu düşünmüşlerdir. Ne zaman emekli olacağım ve emekli olduğumda evde sıkıldığımda ne iş yapacağım diyerek bu konuda bir düşünceye sahiptirler. Günümüzde emekli olan insanlar zamanlarını kitap okuyarak, tatil yaparak ve emeklinin yapabileceği ufak tefek işlerle zamanını değerlendirmeye çalışmaktadırlar. Kimisi bağ bahçe yaparak, bahçenin bakımı ve onunla zaman geçirecek noktalarında vakit harcayarak hem kendilerine iş bulmakta ve günleri müspet değerlendirmektedirler. Bazı emekliler taksicilik yapmakta ve bundan para kazanmaktadırlar. Benim yaşadığım memlekette emeklilerin tercihi ettiği iş sistemlerinden birisi emlakçılıktır. Kişi emekli olduktan sonra ofis açarak ev satışından tutunda, kiralık ev ve işyeri tarla, arsa ve daha değişik gayrimenkul satımlarını yaparak komisyon alıp para kazanmaktadırlar.

 

Benim babam 2002 yılında memurluktan emekli oldu. İlk emekli olduğu zamanlar gerçekten zaman geçirme açısından sıkıntı çekiyordu. Zamanla emekliliğin atmosferine alışarak kendine meşgale bulmaya başladı. Annem hep söylemiştir. Bir işle uğraş hem para kazanırsın hem de evde oturmaktan sıkılmassın diyerek babama bu yöntemleri söylemiştir. Bence bu söylemler doğru tespitlerdir. Bazı kişiler erken yaşta emekli oluyor ve evde sıkılmaya başlıyorlar. Ne iş yapsam diye düşünen birçok emekli insana tavsiyem hem zamanınızı değerlendireceğiniz hem de size para kazandıracak iş sistemlerinde vakit harcamanızı tavsiye ediyorum. Bir taşla iki kuş vurmak deyimiyle örtüşen bu tavsiyemi yabana atmamanızı bu konuda gerekli araştırmaları yapıp bu çerçevede adım atmanız menfaatiniz icabıdır.

 

Benim emekliler için bir tavsiyem var. Emeklileri her yönden tatmin edecek ve çalışma şartları noktasında kendilerini zora sokmayacak ve her yönüyle memnun olacakları bir iş sistemini kendilerine öneriyorum. Emekli insan serbest zamanlı çalışmak isteyen insandır. Gerektiğinde tatiline gitmek isteyen ve rahat bir çalışma yapısını kendisine uygun gören bir anlayışa sahiptir. Bunları düşündüğümüzde network marketing sistemle çalışan sistemler emekliler için en ideal çalışma sistemidir. Bu noktaları düşündüğümüzde onlara tavsiye edeceğim iş Forivia marketing sistemdir. Forivianın çalışma yapısı emeklilerin istediği iş anlayışına uygun bir yapıda bulunmaktadır. Emekli arkadaşların sitemizi enine boyuna incelemesi ve iş sistemimizle tanışıp para kazanarak emekliliğin keyfini sürmelerini tavsiye ediyorum.

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir