Başarmak İçin Önce Kendinizi Keşfedin

Değerli ekisimkani.net sitesinin takipçisi kardeşlerim,bu yazımızda size kendinizi tanıma noktasında neler yapmanız gerektiğini,bir hedef belirlediğinizde başarıya giden yolda öncelikle kendinizdeki hasletleri keşfederek, bu konuda çalışalar yapmanızın sizin için ne kadar isabetli olacağını size aksettirmek istiyorum.Birçok insan kendisindeki cevheri ortaya çıkaramaması münasebetiyle çok kolay başarabileceği ve hedefe ulaşmada kendisindeki potansiyeli fark edemediğinden o noktada başarıya ulaşmada sıkıntılar çekmektedir.

Kişi öncelikle hangi noktalarda güçlü olduğunun farkına varmak için analizler yapması lazımdır. Bu saptamalar sonucu güçlü olduğu alanlarda kendini geliştirerek bu konuda çalışmalar yapması elzemdir. Bazı insanlar çok önemli konularda malumat sahibi olmadığını, öğünerek karşıdaki insanlara anlatırlar. Aslında insanlar insan için gereksinim olan bazı faaliyetlerde bilgi sahibi olması tam manasıyla o işi öğrenemese de ana konular hakkında fikir sahibi olarak malumat edinmesi o kişiye avantaj sağlayacaktır. İnsanın kendini keşfetmesi ve kendi meziyetlerini tanıması için fikirlerinin ve belirlemiş olduğunuz hedeflerinizin takipçisi olarak ona ulaşmaya çalışın.  bir insanın düşüncesi var ve ona ulaşmak istiyor. O işi eğer o noktada kendisini hedefe götüren planını takip etmezse hedefe ulaşması imkânsız gibi bir şeydir.Hedefe ulaşmak için plan takibi şarttır.

Size eğer bir teklif gelmişse bir konuda, öncelikle o konu hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu bir test edin.Test sonucunda bilginiz o konuda sizi başarıya götürecek seviyede değilse o işte çalışmayı düşünmeyin.Bu sizin için zaman kaybında başka bir şey değildir.Lorems işine girerken öncelikle kendinize sorun ben bu işi yaparak başarılı olabilir miyim?Ek iş olarak yapacağım bu iş beni tatmin eder mi onu düşünün.Lorems bir insanın kolayca yapabileceği en güzel kazançların kişilere sunulduğu network marketing şirketidir.Lorems yerli sermayenin önde şirketidir.

Kişi bir iş yaparken kesinlikle karakteristik özelliklerini değiştirmemelidir.Özellik değiştirmek insana avantaj sağlamaz. Çünkü insanın farklı kişiliklere bürünmesi kendisi için artı bir avantaj değildir.Para kazanmakiçin insan değerlerinden taviz vermemeli o konuda titiz olmalıdır.insanın başarması kendisi keşfetmesinden geçer.Kendinizi tanıyın ve başarının basamakları adım adım çıkarak hedefinize ulaşma temennisinde bulunuyorum.Bir sonraki yazıda görüşmek üzere

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

One thought on “Başarmak İçin Önce Kendinizi Keşfedin

  1. admin diyor ki:

    Başarı için kişi öncelikle kendisini başarmak istediği noktada motive ederek,başarmak istediği yolları kendisi oluşturması lazımdır.Başarmak için siz kendinize yetersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir