Başarıya Ulaşacağınız 10 Adım

Yeryüzünde hiçbir insan bir meslek sahibi olarak doğmaz. Şunu ifade etmeliyim ki hiç kimsede networkçu olarak dünyaya gelmez. Başarıya ulaşmak için, diğer yapmış olduğumuz işlerde ki gibi network işinde de bazı püf noktaları bilmemiz gerekmektedir. İnsanların kendilerine haiz hususiyetleri olabilir ama bunları ortaya çıkarmak için eğitimli ve deneyimli olmak gerekir. Bu tarz çalışmalar bunu ortaya çıkaran en önemli unsurdur.

Aile ekonomisine ek katkıda bulunmak istiyorsanız network marketing size bu imkanı en ziyadesiyle tevdi etmektedir. Öncelikle bir işi ne şekilde ortaya koyabileceğinizi öğrenmelisiniz. Mesela biri öğretmen olmak istediğinde hemen talebelere ders anlatacak konumda olabilir mi? Tabiî ki bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Çünkü ilk etapta dersi nasıl
Vereceğini öğrenmesi gerekmektedir. Şunu da ifade etmek gerekir ki bu süreç hemen bitecek bir süreç değildir. Zaman alır. Hayal edin. İnsan öğretmen olmak için 4 yıl okuması gerekmektedir. Başka bir örnek verecek olursak mühendis için 4 yıl gerekmektedir.
Sizi başarıya ulaştıracak 10 adımı sırasıyla size anlatmak istiyorum.

1- Hedefinizi tespit ederek ona göre çalışmalar yapın. Yani kendi kafanızda bir zaman süreci belirleyerek şu tarihe kadar şu kadar temsilci yapacağım ve şu seviyeye ulaşacağım diyerek kendinizi ona adapte edip o şekilde çalışma temposuyla işinize motive olabilirisiniz.
2- Tanıdığınız kişilerin listesini yapmak. Bu konuda önce aile çevrenizden başlayarak diğer tanıdığınız kişileri liste şeklinde oluşturup ona öre çalışmalar yapmak.
3- İşinize sadık olun. İnsanın işine sadık olması o işi en ileri seviyeye götürmesi noktasında çok önemli bir yere sahiptir.
4- Sunum yapmayı adet hainle getirmemiz gerekmektedir. İşimizle alakalı sunum yapmayı öğrenerek bu konuda üyelerinde sunum yapmasını sağlayarak işlerini en iyi şekilde takip etmesini sağlayıp işi profosyonel yapmalarını sağlamak
5- İşimizle alakalı hayır cevabına her zaman hazır olmamız gerekmektedir. İşimizden bahsederken karşıdaki kişi işimizi tam çözememiş olabilir ya da tam manasıyla kafasına yatmamıştır onun için hayır cevabını aldığımızda üzülmemiz gerekmektedir.
6- Zamanı iyi planlayarak ona göre hareket etmeliyiz. Network işini yaparken zamanı planlayarak hareket etmek çok önemli bir unsurdur.
7- Her zaman müspet bir tutum içerisinde olun. Çünkü karşıdaki insana olumlu bir hava vermek her zaman elzem olan güzel bir davranıştır.
8- HOME ofisten çalışmaya gayret gösterin. İnsanın kendi evindeki çalışması kendisine özgüven duygusu verir.
9- Grubunuza daima motivasyon vererek onları her daim işle hemhal olmaları sağlayarak bu konuda coşkulu olmaya gayret gösterin.
10- Parayı harcarken planlı harcarsanız işinize daha çok sahip çıkarsınız. Bu konuya dikkat edin ve ona göre planlamalarınızı yapın.

Sizde başarıya ulaşarak kazanmak istiyorsanız yukarda bahsetmiş olduğum noktalara dikkat ederek faaliyetlerinizi ona göre şekillendirin. Bir başka yazıda görüşmek üzere hepinize başarılı bir çalışma yapmanızı diliyorum.

modellife üye ol Modellife ücretsiz üye ol

One thought on “Başarıya Ulaşacağınız 10 Adım

  1. admin diyor ki:

    Bence yukardaki 10 adımı yeterki isteyelim herkes ifa edebilir.Önemli olan niyetlenmek ve kararlı istikrarlı bir şekilde azimle yaparım demektir.Kendine güvenen bu adamlırı beraberce atacağımız arkadaşları bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir